Wypowiedzenie Umowy Zlecenia Wzór Przez Pracownika


WORD DOC

PDF


Rozwiązanie Wypowiedzenie
Umowy Zlecenia Przez Pracownika
WORD -PDF
Recenzje- ⭐⭐⭐⭐⭐ : 4.11 – 2272
Otwórz

Rrzykład

Szablon




Wzór Wypowiedzenie Umowy Zlecenia Przez Pracownika

  1. Imię i nazwisko pracownika:
  2. [Imię i nazwisko pracownika]

  3. Data zawarcia umowy:
  4. [Data zawarcia umowy]

  5. Data rozpoczęcia wykonywania umowy:
  6. [Data rozpoczęcia wykonywania umowy]

  7. Data wypowiedzenia umowy:
  8. [Data wypowiedzenia umowy]

  9. Powód wypowiedzenia umowy:
  10. [Powód wypowiedzenia umowy]

  11. Adres do korespondencji:
  12. [Adres do korespondencji]

  13. Numer telefonu:
  14. [Numer telefonu]

  15. E-mail:
  16. [Adres e-mail]

  17. Konto bankowe:
  18. [Numer konta bankowego]

  19. Bank:
  20. [Nazwa banku]

Zgodnie z art. 777 Kodeksu pracy, niniejszym wypowiadam umowę zlecenia zawartą w dniu [Data zawarcia umowy] pomiędzy mną a pracodawcą, [Imię i nazwisko pracodawcy], z siedzibą w [Adres siedziby pracodawcy], REGON: [Numer REGON], NIP: [Numer NIP].

Wypowiedzenie umowy następuje zgodnie z zapisami umowy oraz z uwagi na [Powód wypowiedzenia umowy].

Zgodnie z postanowieniami umowy, okres wypowiedzenia wynosi [Okres wypowiedzenia]. Jednocześnie informuję, że z dniem wypowiedzenia umowy rezygnuję z wykonywania wszelkich zleceń dla pracodawcy oraz związanej z nimi odpowiedzialności.

Niniejszym żądam rozliczenia bieżących należności wynikających z umowy zlecenia oraz zwrotu ewentualnych zaliczek, w terminie nie dłuższym niż [Termin zwrotu należności].

  1. Kwota należności:
  2. [Kwota należności]

  3. Termin zapłaty:
  4. [Termin zapłaty]

Proszę o przesłanie wypowiedzenia umowy zlecenia potwierdzenia na mój adres korespondencyjny oraz zwrócenie oryginału umowy zlecenia w terminie 7 dni od daty otrzymania niniejszego pisma.

  Wypowiedzenie Umowy Plus Gsm Wzór Chomikuj

W przypadku braku potwierdzenia otrzymania wypowiedzenia umowy zlecenia oraz zwrotu oryginału umowy zlecenia, zastrzegam sobie prawo do dochodzenia swoich roszczeń na drodze sądowej.

Proszę o dokonanie wypłaty należności na moje konto bankowe:

  • Numer konta bankowego:
  • [Numer konta bankowego pracownika]

  • Nazwa banku:
  • [Nazwa banku pracownika]

Powyższe oświadczenie składam wiedząc, że z tytułu wypowiedzenia umowy zlecenia nie przysługują mi żadne świadczenia odprawy ani odszkodowania.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę o kontakt pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail.

Podpis pracownika:

………………………………………….




Jak napisać Wypowiedzenie Umowy Zlecenia Przez Pracownika

Pytanie 1: Co to jest umowa zlecenia?

Umowa zlecenia jest umową cywilnoprawną, która łączy pracownika (zleceniobiorcę) i pracodawcę (zlecającego), określając warunki współpracy i wynagrodzenie. Jest to umowa, w której zleceniobiorca wykonuje oznaczone zadanie lub usługę w zamian za wynagrodzenie.

Pytanie 2: Jakie są podstawowe zasady wypowiedzenia umowy zlecenia?

Podstawowe zasady wypowiedzenia umowy zlecenia przez pracownika są często określane przez przepisy prawa pracy, regulujące okres wypowiedzenia i inne kwestie związane z zakończeniem umowy.

Pytanie 3: Jaki jest minimalny okres wypowiedzenia umowy zlecenia przez pracownika?

Minimalny okres wypowiedzenia umowy zlecenia przez pracownika wynosi 2 tygodnie, chyba że strony umowy postanowiły inaczej w umowie.

Pytanie 4: Czy mogę wypowiedzieć umowę zlecenia w dowolnym momencie?

Tak, pracownik ma prawo wypowiedzieć umowę zlecenia w dowolnym momencie, jednak musi przestrzegać okresu wypowiedzenia określonego w umowie lub przepisach prawa.

Pytanie 5: Czy muszę podać przyczynę wypowiedzenia umowy zlecenia?

  Miesięczne Wypowiedzenie Umowy O Pracę Wzór

Nie, pracownik nie musi podawać przyczyny wypowiedzenia umowy zlecenia. Ma prawo wypowiadać umowę bez podania żadnych powodów.

Pytanie 6: Jak powinienem sformułować wypowiedzenie umowy zlecenia?

Wypowiedzenie umowy zlecenia powinno zawierać datę wypowiedzenia, imię i nazwisko pracownika, dane pracodawcy i wyraźne oświadczenie o wypowiedzeniu umowy zlecenia. Można również podać powód wypowiedzenia, jednak nie jest to konieczne.

Pytanie 7: Czy powinienem przekazać wypowiedzenie osobiście?

Przepisy prawa pracy nie nakładają obowiązku osobistego przekazywania wypowiedzenia. Można to zrobić osobiście, za pośrednictwem poczty lub za pomocą innych środków komunikacji.

Pytanie 8: Jakie powinienem zachować terminy przekazywania wypowiedzenia?

Konieczne jest zachowanie terminów przekazywania wypowiedzenia, tak aby dotarło ono do pracodawcy w określonym terminie. Najlepiej jest wysłać wypowiedzenie w sposób, który umożliwia potwierdzenie otrzymania (np. list polecony).

Pytanie 9: Czy mogę wypowiedzieć umowę zlecenia w czasie określonym w umowie?

Tak, umowa może określać dłuższy okres wypowiedzenia niż minimalny wymagany przez prawo. Pracownik ma prawo wypowiedzieć umowę w określonym terminie, niezależnie od tego, jak długi jest okres w umowie.

Pytanie 10: Czy mogę wypowiedzieć umowę zlecenia w trybie natychmiastowym?

W przypadku umowy zlecenia, nie ma zwykle możliwości wypowiedzenia jej w trybie natychmiastowym, chyba że strony umowy postanowiły inaczej. Konieczne jest przestrzeganie okresu wypowiedzenia określonego w umowie.

Pytanie 11: Czy pracodawca może odmówić przyjęcia wypowiedzenia?

Pracodawca nie ma prawa odmówić przyjęcia wypowiedzenia umowy zlecenia. Jeśli pracownik przestrzegł okresu wypowiedzenia i dostarczył wypowiedzenie prawidłowo, to pracodawca jest zobowiązany przyjąć je.

  Polskie Epłatności Wypowiedzenie Umowy Wzór

Pytanie 12: Czy pracodawca może zaoferować mi rezygnację z wypowiedzenia?

Tak, pracodawca ma prawo zaoferować pracownikowi rezygnację z wypowiedzenia. Jest to jednak kwestia indywidualnej negocjacji między pracownikiem a pracodawcą.

Pytanie 13: Jakie są moje prawa po wypowiedzeniu umowy zlecenia?

Po wypowiedzeniu umowy zlecenia, pracownik ma prawo do wynagrodzenia za wykonane zadania lub usługi do momentu zakończenia umowy. Ponadto, ma prawo do zatrudnienia w innym miejscu pracy i do ewentualnego odszkodowania, jeśli umowa została wypowiedziana bezprawnie.

Pytanie 14: Czy mogę zrezygnować z wypowiedzenia umowy zlecenia?

Tak, jeśli obie strony umowy zlecenia się na to zgodzą, pracownik może zrezygnować z wypowiedzenia. Jest to jednak kwestia indywidualnej negocjacji.

Pytanie 15: Czy mogę ponownie podpisać umowę zlecenia z tym samym pracodawcą po wypowiedzeniu?

Tak, jeśli obie strony chcą kontynuować współpracę, mogą ponownie podpisać umowę zlecenia po wypowiedzeniu. Nie ma prawnego przeszkodzenia w ponownym podpisaniu umowy z tym samym pracodawcą.

Podsumowanie:

Wypowiedzenie umowy zlecenia przez pracownika jest procesem określonym przepisami prawa pracy. Wypowiedzenie powinno być złożone w odpowiednim terminie i z zachowaniem obowiązujących przepisów. Jeśli jesteś pracownikiem zainteresowanym wypowiedzeniem umowy zlecenia, użyj naszych wskazówek i wzoru, aby zrobić to prawidłowo.



Dodaj komentarz